Pokud milujete pokojovou lilii, nabízíme vám přírodní metodu, jak zajistit, aby rostlina kvetla i po mnoha letech.
Lilie pokojová
Není třeba mnoho k tomu, abychom si domov přizpůsobili a zútulnili ho tak, jak jsme si vždycky vysnili. Stačí ho zařídit ve stylu, který nás nejlépe reprezentuje, a tu a tam přidat detaily, které o nás nejen vypovídají, ale také z něj dělají naše srdeční místo. Příchod domů po celodenní práci nám dodá pocit klidu a pohody, a pokud se rozhlédneme kolem sebe a budeme mít rádi to, co vidíme, pak to naší náladě prospěje ještě více.
K vytvoření výjimečného místa nepochybně přispívají obrazy, fotografie a designový nábytek. Ale jestli je něco, co má moc udělat vše krásnější, pak je to určitě příroda. Květiny a pokojové rostliny vyplní prostor, aniž by jich bylo někdy příliš mnoho nebo se vymykaly. Navíc zdobí místnost s noblesou a elegancí a dotvářejí prostředí kolem sebe, působí harmonicky a nesmírně relaxačně.
Mezi rostlinami, které jsou ideální pro uzavřené prostory, nelze nezmínit pokojovou lilii, která se vyznačuje tmavě zelenými listy a krásnými bílými květy. Říká se, že přináší štěstí, a jak její název napovídá, je symbolem míru. Starat se o ni a zajistit, aby kvetla tak, jak si zaslouží, je snadnější, než si dokážeme představit. Tajemství spočívá v použití specifické přísady.
JAK ZAJISTIT, ABY LILIE MÍRU ROSTLA A KVETLA
Lilie míru je ideální pro použití jako dekorace, ale víme, že kvetoucí rostliny mají bohužel omezenou dobu trvání.
To však nic neubírá na skutečnosti, že díky správné péči mohou květy vydržet déle a že rostlina může pokračovat ve zdravém a přirozeném růstu, takže květ zůstane krásný a bujný po celá léta.
Jak pečovat o lilii pokojovou
Vše, co k tomu potřebujete, je připravit si kutilskou směs tapiokové mouky a vody. Tato složka je totiž považována za přírodní hnojivo a získává se přímo z hlíz tropické rostliny zvané maniok. Mezi látky, které obsahuje, patří minerály, jako je hořčík, draslík, vápník, železo a mnoho dalších.
Pro výživu naší lilie tedy stačí zředit jednu polévkovou lžíci tapiokové mouky ve 400 ml vody a míchat, dokud není směs tekutá.
Poté přidáme další vodu, stále mícháme a směs přelijeme do jiné nádoby pomocí sítka, abychom odstranili případné hrudky.
Použití hnojiva z tapiokové mouky
Jakmile jsme si během několika minut vytvořili hnojivo z tapiokové mouky a vody, můžeme přistoupit k jeho použití.
K tomu nám stačí nasypat ho do konve a posypat jím půdu lilie, aby kořeny rostliny vstřebaly všechny potřebné živiny a rostlina mohla růst zdravá, krásná a silná.
Hnojivo na bázi tapiokové mouky
Je třeba také pamatovat na to, že pokojová lilie potřebuje vodu přibližně dvakrát až třikrát týdně a že ideálním místem v domě, kam ji umístit, je co nejchladnější místo, které není vystaveno přímému slunečnímu záření.