Aller au contenu
Accueil » Po uvaření vajec nikdy nevylévejte vodu. Až zjistíte proč, budete nadšeni.

Po uvaření vajec nikdy nevylévejte vodu. Až zjistíte proč, budete nadšeni.

    Pracovníci laboratoře z katedry lékařských věd na Birminghamské univerzitě pečlivě analyzovali chemické reakce, k nimž dochází při vaření vajec.
    Odborníci dospěli k závěru, že po uvaření vajec by se voda neměla vylít, ale použít!

    Vlastnosti vody po uvaření vajec
    Uhličitan vápenatý tvoří 90 % složení vaječných skořápek. Obsahuje také 27 dalších prvků, například fosfor, fluor, měď, zinek a křemík. Při vaření vajec se voda nasytí vápenatými ionty a dalšími prvky.

    Tyto vlastnosti vody po uvaření vajec v ní jsou cenné zejména pro zahrádkáře. Během pozorování chemici zjistili, že tato voda prospívá rostlinám a zvyšuje jejich rychlost až desetkrát!

    Díky tomu semena vytvářejí silné výhonky a sazenice jsou odolnější vůči chorobám a škůdcům.

    Kromě přímého vlivu na růst rostlin pomáhá voda, která zůstane po převaření rostlin, udržovat kyselost rostlin na úrovni pH 5,5-6,5. Vodu lze použít i k přípravě rostlinných produktů.

    To je důležité, protože neutrální prostředí je pro rostliny příznivé a zaručuje jim vhodné podmínky pro příjem živin.

    Jak vodu po vaření vajec použít?
    Po přípravě vajec přelijte tekutinu do samostatné nádoby a vejce ihned zalijte studenou vodou, abyste je mohli snadněji oloupat. Vodu, která zbyla po vaření, pak zchlaďte a použijte ji k postřiku nebo zalévání pokojových rostlin.

    Rostliny, které mají nedostatek vápníku, poznáte snadno podle toho, že špičky jejich listů jsou suché a na celém povrchu jsou vidět hnědé skvrny. Výhonky rostou pomalu a mají malé listy.